
Umawiaj wizyty za pośrednictwem Contact Center 58 888 2 999.
TU Zdrowie uprzejmie przypomina, że w przypadku chęci umówienia wizyty za pośrednictwem Contact Center jedynym właściwym numerem telefonu jest nr 58 888 2 999.
TU Zdrowie uprzejmie przypomina, że w przypadku chęci umówienia wizyty za pośrednictwem Contact Center jedynym właściwym numerem telefonu jest nr 58 888 2 999.
Ministerstwo Zdrowia odwołuje stan epidemii COVID-19. Od 16 maja w całym kraju utrzymany zostaje jedynie stan zagrożenia epidemicznego. Jest to związane ze zmniejszającą się liczbą zachorowań, ale nie oznacza, że wirus już nam nie zagraża. W Polsce od początku pandemii na COVID-19 zachorowało ponad 6 milionów osób, a wiele z nich wciąż zmaga się z powikłaniami po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2.
Po odwołaniu stanu epidemii Covid-19 i stanu zagrożenia epidemicznego pracodawcy będą mieli obowiązek wysłać pracowników na badania okresowe, jeśli skorzystali z możliwości zawieszenia kierowania do lekarzy medycyny pracy podczas pandemii. Zatrudnieni będą musieli wykonać badania okresowe nie później niż do 180 dni po odwołaniu stanu epidemii i zagrożenia epidemicznego.
TU Zdrowie wprowadza do oferty wyższe kwoty refundacji świadczeń medycznych wykonanych poza siecią placówek współpracujących. Dzięki tej zmianie ubezpieczeni w TU Zdrowie w zdecydowanie mniejszym stopniu niż inni odczują inflację i podwyżki na rynku usług zdrowotnych. Będą mogli bowiem skorzystać ze znacznie wyższych limitów refundacji za konsultacje, badania diagnostyczne czy wizyty u stomatologa w dowolnej placówce medycznej w całym kraju.
Obywatele Ukrainy objęci ubezpieczeniem w TU Zdrowie mogą liczyć na nielimitowane i nieodpłatne telekonsultacje psychologa. Specjalnie dla nich uruchomiony został dedykowany numer telefonu, pod którym mogą się umawiać na rozmowy z psychologami w języku ukraińskim, polskim i angielskim.
TU Zdrowie stale poszukuje nowych rozwiązań, które podnoszą komfort korzystania z usług przez ubezpieczonych. Swoboda dostępu do opieki medycznej jest dla TU Zdrowie priorytetem i ma bezpośredni wpływ na tworzenie nowych produktów. Taką swobodę daje Polisa TeleRefundacyjna, która właśnie została wyróżniona certyfikatem i tytułem Zdrowa Marka Roku.
Pandemia koronawirusa przyspieszyła rozwój cyfryzacji firm z sektora ubezpieczeniowego i zmieniła sposób komunikacji z klientami. W dobie nieustającej digitalizacji BOTy coraz częściej wspierają fizycznych pracowników w ich codziennych obowiązkach. Na takie usprawnienie, przy wsparciu Asseco, postawiło TU Zdrowie. IGA – nowa Inteligentna Głosowa Asystentka – udzieli klientowi szybkiej odpowiedzi na pytania związane z jego ubezpieczeniem, przyjmie zamówienie na realizację usługi medycznej lub przełączy do odpowiedniego konsultanta, co zdecydowanie przyspieszy proces obsługi.
Ruszyła ogólnopolska akcja badań kardiologicznych, mająca na celu zbadanie serca Polaków. W kardiobusie Fundacji NEUCA dla Zdrowia, który od początku grudnia do końca stycznia odwiedzi łącznie 30 miast i miasteczek w całej Polsce, każdy może zgłosić się na badanie EKG, a także pomiar ciśnienia tętniczego i ocenę BMI. Do akcji promującej badania kardiologiczne włączyło się TU Zdrowie.
HeyCzeker to nowe bezpłatne narzędzie która pojawiła się w Panelu Ubezpieczonego TU Zdrowie. Dzięki niemu ubezpieczeni będą mogli wstępnie ocenić swój stan zdrowia i dostaną podpowiedź, z jakim specjalistą powinni się skonsultować. Następnie umówią się na wizytę stacjonarną lub e-wizytę w ramach ubezpieczenia zdrowotnego TU Zdrowie.
Dzięki wejściu do Grupy NEUCA, TU Zdrowie umożliwia swoim klientom dostęp do serwisu rezerwacyjnego Apteline.pl z poziomu Panelu Ubezpieczonego. Ułatwia to zamawianie leków zaleconych przez lekarzy. Rezerwacje składane na Apteline.pl można zrealizować w wybranej przez siebie aptece.
Z danych GUS wynika, że wydatki na prywatną opiekę zdrowotną rosną z każdym rokiem. Tylko w 2020 roku Polacy wydali na prywatne leczenie 44,2 mld zł, czyli o 2,5 mld złotych niż rok wcześniej. Na problemy z dostępem do publicznej opieki zdrowotnej nakłada się wiele czynników - począwszy od niedofinansowania systemu publicznego, poprzez wydłużające się kolejki spowodowane pandemią, po niedobór kadry medycznej i migracje lekarzy z mniejszych miejscowości do dużych ośrodków miejskich.
Zgoda Komisji Nadzoru Finansowego była ostatnim warunkiem, który musiał zostać spełniony, aby Grupa NEUCA mogła sfinalizować transakcję zakupu większościowego pakietu akcji Pomerania Investments – jedynego akcjonariusza Towarzystwa Ubezpieczeń Zdrowie S.A.
TU Zdrowie włącza się w akcję „Rusz się po Zdrowie” Fundacji NEUCA dla Zdrowia i wspiera jubileuszową edycję Walkathonu.
TU Zdrowie zamyka pierwsze półrocze 2021 roku z zyskiem netto na poziomie ponad 3 milionów złotych i składką zarobiona na poziomie 44 milionów złotych. To znaczne wzrosty w porównaniu do poprzedniego roku. Ubezpieczyciel sukcesywnie rozwija swoją ofertę produktową o kolejne programy zdrowotne dla ubezpieczonych. Modyfikuje też Panel Ubezpieczającego, który docelowo ma całkowicie wyprzeć papierowy obieg dokumentów.
Ubezpieczeni w TU Zdrowie, którzy w wyniku urazów kości i stawów wymagają leczenia ortopedycznego, mogą skorzystać z programu Mój Ortopeda. Obejmuje on pakiet konsultacji i zabiegów lekarskich, badań laboratoryjnych i obrazowych, a także rehabilitację ambulatoryjną.
Tu Zdrowie włącza się w promocję programu „Weź głęboki oddech”, którego celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Choroba najczęściej dotyka aktywnych i biernych palaczy tytoniu, mieszkańców miejscowości szczególnie zanieczyszczonych smogiem i pracowników przedsiębiorstw, w których występują szkodliwe warunki pracy. Projekt jest prowadzony przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Fundację NEUCA dla Zdrowia i Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy.
Na boreliozę najbardziej narażeni są leśnicy, którzy niemal każdego dnia, wychodząc do pracy, ryzykują kontaktem z zakażonymi kleszczami. Jest ona najczęstszą zawodową chorobą zakaźną rejestrowaną w Polsce. Według Centralnego Rejestru Chorób Zawodowych w ostatnich 5 latach stanowiła ponad 95% ogółu chorób zawodowych zarejestrowanych w sektorze rolnictwa, leśnictwa, łowiectwa i rybactwa. [1]
Chociaż większość osób po zakażeniu SARS CoV-2 wraca do zdrowia w ciągu kilku tygodni po zachorowaniu, część z nich zmaga się z powikłaniami jeszcze przez wiele miesięcy i wymaga stałych konsultacji ze specjalistami. TU Zdrowie uruchomiło program „Powrót do zdrowia po COVID-19”, który gwarantuje ozdrowieńcom dostęp do lekarzy specjalistów, diagnostykę niepokojących objawów i rehabilitację.
21 maja 2021 roku, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie kontroli przez NEUCA S.A nad Pomerania Investments S.A., jedynego akcjonariusza spółki Towarzystwo Ubezpieczeń Zdrowie S.A. z siedzibą w Gdyni.
Digitalizacja procesów oznacza oszczędność czasu i papieru. Dzięki e-Deklaracjom teraz przystąpienie do ubezpieczenia w TU Zdrowie jest dużo szybsze i prostsze. Działy HR firm to docenią!
Mimo kolejnych fal pandemii Ubezpieczeni w TU Zdrowie nieprzerwanie korzystają ze wszystkich oferowanych usług medycznych. Dzięki gwarantowanemu umową ubezpieczeniową dostępowi do lekarzy i badań specjalistycznych, Klienci TU Zdrowie nie będą musieli się mierzyć z długiem zdrowotnym, jaki zaciągają ci pacjenci, którzy rezygnują z bezpośrednich konsultacji z lekarzami lub których wizyty i badania przekładane są na kolejne miesiące.
Towarzystwo Ubezpieczeń Zdrowie rozszerza ofertę programów zdrowotnych skierowanych do swoich klientów. Program Mój Dietetyk ma wspomagać proces leczenia cukrzycy typu 2, dny moczanowej, nadciśnienia tętniczego i osteoporozy.
TU Zdrowie i Grupa NEUCA zawarły umowę, dzięki której TU Zdrowie zyskuje silnego partnera i kapitał do dalszego rozwoju, a NEUCA wzmacnia swój udział w polskim rynku zdrowia. Inwestycja Grupy Neuca daje TU Zdrowie możliwość znacznego poszerzenia udziału w rynku ubezpieczeń zdrowotnych i wzmocnienia oferty produktowej.
Celem strategicznym jest osiągnięcie poziomu zaszczepienia społeczeństwa umożliwiającego zapanowanie nad pandemią COVID-19 do końca 2021 roku, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.
Marka TU ZDROWIE uzyskała tytuł Zdrowa Marka Roku 2020, który jest wyrazem uznania za wysiłek wkładany przez firmę w celu zapewnienia najwyższej jakości oferowanych produktów i usług. Przyznawany jest podmiotom, które nieustannie dążą do podnoszenia standardów oraz wprowadzają nowoczesne rozwiązania dla najbardziej wymagających Klientów.
Już od października 2020 r. wszyscy ubezpieczeni w TU ZDROWIE mogą korzystać z nowej bezpłatnej aplikacji mobilnej TU Zdrowie. To rozwiązanie, które umożliwia zarządzanie swoim zdrowiem i ubezpieczeniem z jednego miejsca z poziomu smartfona lub tabletu.
Już od października 2020 r. wszyscy ubezpieczeni w TU ZDROWIE mogą korzystać z nowej bezpłatnej aplikacji mobilnej TU Zdrowie. To rozwiązanie, które umożliwia zarządzanie swoim zdrowiem i ubezpieczeniem z jednego miejsca z poziomu smartfona lub tabletu.
Ubezpieczeni w TU ZDROWIE mają dostęp do 28 specjalizacji lekarskich w ramach telemedycyny. Na zdalne konsultacje mogą umawiać się całodobowo za pośrednictwem Panelu Ubezpieczonego na tuzdrowie.pl.
Wiemy, jak ważne jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, szczególnie w zaistniałej sytuacji, kiedy każdy niepokoi się o swój stan zdrowia.
Informujemy, iż zgodnie z zapisami ustawy z dnia 31 marca 2020 r., związanej m.in. z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 1 kwietnia 2020 obowiązują następujące zasady w zakresie organizacji badań profilaktycznych medycyny pracy.