Ikona telefonu Infolinia
58 888 2 999
Mój Dietetyk – wsparcie w leczeniu chorób dietozależnych

Mój Dietetyk – wsparcie w leczeniu chorób dietozależnych

Mój Dietetyk – wsparcie w leczeniu chorób dietozależnych

Towarzystwo Ubezpieczeń Zdrowie rozszerza ofertę programów zdrowotnych skierowanych do swoich klientów. Program Mój Dietetyk ma wspomagać proces leczenia cukrzycy typu 2, dny moczanowej, nadciśnienia tętniczego i osteoporozy.

Mój Dietetyk to starannie opracowany program wspierania ubezpieczonego w leczeniu chorób dietozależnych. W przypadku schorzeń przewlekłych, odpowiednio dobrana dieta jest kluczowym elementem wspomagającym właściwą farmakoterapię, ogranicza rozwój choroby i wynikających z niej powikłań.


Program Mój Dietetyk obejmuje:
• Stały, bezpośredni kontakt z konsultantem medycznym TU Zdrowie
• Niezbędne konsultacje specjalistyczne
• Laboratoryjne badania diagnostyczne
• Obrazowe badania diagnostyczne
• Opiekę dietetyka
• Jadłospis

TU Zdrowie wprowadza kompleksowe rozwiązanie, które nie sprowadza problemu wyłącznie do odwiedzin u dietetyka i wyboru jednej ze standardowych diet. Program daje możliwość zindywidualizowanej diagnostyki w oparciu o liczne badania i konsultacje. Ubezpieczony ma pewność, że opracowana dieta uwzględnia indywidualne uwarunkowania medyczne, ale i społeczne (styl życia, wykonywany zawód) skutecznie wspomagając proces leczenia. – mówi Teresa Domańska, dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych.
Cały proces liczy 8 etapów, które porządkują jego przebieg i - co najważniejsze - umożliwiają weryfikację skuteczności prowadzonych działań:

1. Diagnoza
2. Zgłoszenie do programu
3. Konsultacja dietetyka (pierwsza wizyta i jadłospis)
4. Konsultacja dietetyka (wizyta kontrolna)
5. Konsultacja dietetyka (wizyta kontrolna + jadłospis)
6. Konsultacja dietetyka (wizyta kontrolna)
7. Edukacja zdrowotna
8. Weryfikacja wyników i postępów terapii

Z programu skorzystać mogą ubezpieczeni w TU Zdrowie, których zakres ochrony obejmuje program Mój Dietetyk oraz którzy otrzymali diagnozę jednej z ww. chorób. Po zgłoszeniu się do programu ubezpieczony pozostaje pod opieką konsultanta medycznego, który nadzoruje przebieg programu, pomaga w umawianiu wizyt, doradza miejsca, gdzie w krótkim czasie można dokonać wymaganej diagnostyki.
Do dyspozycji ubezpieczonego są lekarze 14 specjalności, w tym psychologowie i psychiatrzy. To również ponad 300 różnych badań - laboratoryjnych, USG, RTG i czynnościowych. Do tego zabiegi pielęgniarskie, lekarskie zabiegi ambulatoryjne oraz edukacja zdrowotna.


Szacuje się, że 12 milionów ludzi w Polsce cierpi na różne problemy ze zdrowiem spowodowane nieprawidłową dietą. Ponad 60% Polaków ma nadmierną wagę ciała wynikającą ze złych nawyków żywieniowych, siedzącego trybu życia, braku aktywności fizycznej i stresu.1

"Osoby u których zdiagnozowano cukrzycę typu 2, dnę moczanową, nadciśnienie tętnicze czy osteoporozę są szczególnie narażone na powikłania związane z niewłaściwym odżywianiem. Ważne jest to, co i w jakich ilościach jedzą, ponieważ ma to wpływ na utrzymanie odpowiedniej wagi ciała, akceptowalnych poziomów cukru, wydolności nerek, właściwego ciśnienia tętniczego. Innymi słowy - dobrze dobrana dieta hamuje rozwój choroby i daje dużą szansę na lepszą jakość życia"– mówi Edyta Jacyna, konsultant medyczny TU Zdrowie.


TU Zdrowie oferuje również inne Programy Zdrowotne, tj. Mój Onkolog, Mój Ortopeda, Leczenie po Wypadku Drogowym oraz Kontynuacja Leczenia Szpitalnego. Programy zostały stworzone w celu organizacji optymalnego procesu diagnostyki i leczenia w połączeniu z koordynacją i wsparciem indywidualnego konsultanta medycznego.

1Źródło: Medonet Narodowy Test Polaków 2020

Udostępnij artykuł: Udostępnij na facebooku