Ikona telefonu Infolinia
58 888 2 999
TU Zdrowie sukcesywnie się rozwija i zamyka pierwsze półrocze ze znacznym wzrostem wyników

TU Zdrowie sukcesywnie się rozwija i zamyka pierwsze półrocze ze znacznym wzrostem wyników

TU Zdrowie sukcesywnie się rozwija i zamyka pierwsze półrocze ze znacznym wzrostem wyników

TU Zdrowie zamyka pierwsze półrocze 2021 roku z zyskiem netto na poziomie ponad 3 milionów złotych i składką zarobiona na poziomie 44 milionów złotych. To znaczne wzrosty w porównaniu do poprzedniego roku. Ubezpieczyciel sukcesywnie rozwija swoją ofertę produktową o kolejne programy zdrowotne dla ubezpieczonych. Modyfikuje też Panel Ubezpieczającego, który docelowo ma całkowicie wyprzeć papierowy obieg dokumentów.

- Za nami bardzo udane pierwsze półrocze 2021 roku. W okresie od stycznia do czerwca osiągnęliśmy po raz kolejny rekordowe wyniki - składkę zarobioną na poziomie 44 010 tys. złotych, co stanowi wzrost o 16,2% w stosunku do poprzedniego roku. Z kolei wypracowany w tym okresie zysk netto wynosi 3 283 tys. zł, czyli wyższy o 37,8% w porównaniu do 2020 roku. To duża zasługa naszych partnerów oraz wszystkich pracowników TU Zdrowie – mówi Aleksander Roda, prezes zarządu TU Zdrowie.


W pierwszym półroczu bieżącego roku TU Zdrowie zakończyło jeden ze swoich kluczowych projektów, czyli modyfikację Panelu Ubezpieczającego. Został on wzbogacony o szereg nowych funkcjonalności dających działom personalnym pełną kontrolę nad polisą zdrowotną dla pracowników. Umożliwia on samodzielne administrowanie listą osób zgłoszonych do ubezpieczenia, wprowadzania zmian, generowania raportów i bieżącego wglądu do harmonogramu spłat. Cały proces odbywa się na bezpiecznej platformie elektronicznej, co redukuje czas potrzebny wcześniej na papierowy obieg dokumentów.


W Panelu Ubezpieczającego wdrożona została również funkcjonalność e-deklaracji, która upraszcza proces przystępowania do ubezpieczenia w TU Zdrowie. E-deklaracje umożliwiają każdemu pracownikowi samodzielny wybór wariantu ubezpieczenia, a także wprowadzenie danych członków rodziny, których chce włączyć do ubezpieczenia. Jednocześnie działy personalne, które opiekują się polisami, zachowują pełną kontrolę nad wprowadzanymi danymi, oszczędzając przy tym czas i unikając błędów.

Kolejnym udogodnieniem, które ułatwi zarządzanie skierowaniami do lekarzy medycyny pracy i pełną kontrolę nad ważnością orzeczeń pracowników będzie Panel Medycyny Pracy, który niebawem zostanie wdrożony do Panelu Ubezpieczającego.

- Nieustannie pracujemy też nad rozwojem oferty produktowej. Wyrazem ostatnich zmian w naszej ofercie jest program zdrowotny Powrót do zdrowia po Covid-19 skierowany do osób, u których stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Program ten może stanowić dopełnienie oferty towarzystw ubezpieczeniowych posiadających w swojej ofercie polisy na życie - dodaje prezes Aleksander Roda.
29 stycznia br. spółka giełdowa NEUCA SA nabyła warunkowo większościowy pakiet akcji (50,2%) w Pomerania Investment SA, stając się tym samym głównym akcjonariuszem TU Zdrowie. Jest to element realizowanej przez NEUCA strategii systematycznego zwiększania swojego udziału w obszarze pacjenckim. Inwestycja poszerza portfolio Grupy – jednego z czołowych graczy na polskim rynku zdrowia - o obszar ubezpieczeń zdrowotnych, który do tej pory nie był obecny w jej ofercie.


- Dzięki połączeniu dotychczasowa sieć placówek medycznych współpracujących z TU Zdrowie powiększy się o 68 przychodni POZ. Umożliwi to klientom Towarzystwa jeszcze lepszy dostęp do lekarzy różnych specjalności, ułatwiając zachowywanie gwarancji krótkiego terminu realizacji wizyt. Współpraca z nowym partnerem w obszarze telemedycyny i rozwoju technologii informatycznych przyczyni się do utrzymania wysokiej sprawności rozwiązań IT, niezakłóconej komunikacji ubezpieczonych z lekarzami, szybkiego dostępu do wybranych usług medycznych, a także do oferty ubezpieczeniowej – podkreśla Aleksander Roda.

Wymierną korzyścią wynikającą z tej współpracy będzie też dla TU Zdrowie możliwość korzystania z należącej do Grupy NEUCA największej w Polsce niezależnej sieci ośrodków badań klinicznych. Dotyczy to również możliwości korzystania z know-how Grupy, dzięki któremu TU Zdrowie będzie mogło jeszcze lepiej dopasowywać i wdrażać dedykowane programy zdrowotne dla swoich klientów.

Udostępnij artykuł: Udostępnij na facebooku