Ikona telefonu Infolinia
58 888 2 999
Coraz bliżej połączenia TU Zdrowie z NEUCA

Coraz bliżej połączenia TU Zdrowie z NEUCA

Coraz bliżej połączenia TU Zdrowie z NEUCA

21 maja 2021 roku, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie kontroli przez NEUCA S.A nad Pomerania Investments S.A., jedynego akcjonariusza spółki Towarzystwo Ubezpieczeń Zdrowie S.A. z siedzibą w Gdyni.

Jednocześnie 25 maja do Neuki dotarła informacja o dokonaniu zmiany statutu Pomerania Investments S.A. polegającej na zniesieniu uprzywilejowania uprzywilejowanych akcji, tym samym spełniając drugi z trzech warunków zawieszających transakcje sprzedaży akcji spółki Pomerania Investment S.A.
Do sfinalizowania transakcji potrzebna jest jeszcze decyzja Komisji Nadzoru Finansowego. Zgodnie z zawartymi umowami, strony zobowiązały się do zawarcia umów przyrzeczonych do 30 września br.
29 stycznia br. spółka giełdowa NEUCA S.A. nabyła warunkowo większościowy pakiet akcji (50,2%) w Pomerania Investment SA, stając się tym samym głównym akcjonariuszem TU Zdrowie. Jest to element realizowanej przez NEUCA strategii systematycznego zwiększania swojego udziału w obszarze pacjenckim. Inwestycja poszerza portfolio Grupy – jednego z czołowych graczy na polskim rynku zdrowia - o obszar ubezpieczeń zdrowotnych, który do tej pory nie był obecny w jej ofercie.
Dzięki połączeniu dotychczasowa sieć placówek medycznych współpracujących z TU Zdrowie powiększy się o 68 przychodni POZ. Umożliwi to klientom Towarzystwa jeszcze lepszy dostęp do lekarzy różnych specjalności, ułatwiając zachowywanie gwarancji krótkiego terminu realizacji wizyt. Współpraca z nowym partnerem w obszarze telemedycyny i rozwoju technologii informatycznych przyczyni się do utrzymania wysokiej sprawności rozwiązań IT, niezakłóconej komunikacji ubezpieczonych z lekarzami, szybkiego dostępu do wybranych usług medycznych, a także do oferty ubezpieczeniowej.
Wymierną korzyścią wynikającą z tej współpracy będzie też dla TU Zdrowie możliwość korzystania z należącej do Grupy NEUCA największej w Polsce niezależnej sieci ośrodków badań klinicznych. Dotyczy to również możliwości korzystania z know-how Grupy, dzięki któremu TU Zdrowie będzie mogło jeszcze lepiej dopasowywać i wdrażać dedykowane programy zdrowotne dla swoich klientów.

Udostępnij artykuł: Udostępnij na facebooku