Ikona telefonu Infolinia
58 888 2 999
e-Deklaracje – proste administrowanie polisami zdrowotnymi

e-Deklaracje – proste administrowanie polisami zdrowotnymi

e-Deklaracje – proste administrowanie polisami zdrowotnymi

Digitalizacja procesów oznacza oszczędność czasu i papieru. Dzięki e-Deklaracjom teraz przystąpienie do ubezpieczenia w TU Zdrowie jest dużo szybsze i prostsze. Działy HR firm to docenią!

Nowa funkcjonalność upraszcza cały proces, przenosząc go na platformę elektroniczną. Redukuje to uciążliwości wynikające z obiegu papierowych umów i zgód do minimum. Mechanizm pozwala działom personalnym na sprawne i szybkie zarządzanie polisami pracowników nawet w odległych lokalizacjach.
Administrowanie pakietami medycznymi pracowników pochłania dużo czasu w każdej firmie. Odformalizowanie procesu ułatwiłoby wszelkie procedury, natomiast konieczność uzyskania podpisów i zgód na licznych dokumentach nie tylko powoduje pęcznienie dokumentacji papierowej, ale także uniemożliwia szybkie przystąpienie pracownika do opieki medycznej.
Proces dodatkowo komplikuje się, gdy podpisane dokumenty i zgody trzeba zebrać z różnych oddziałów przedsiębiorstwa, często rozsianych po całym kraju. Do tego dochodzą rotacje pracowników, zmiany w planach medycznych czy rozszerzanie ubezpieczeń o członków rodziny. Za każdym razem taka operacja zajmuje czas i generuje koszty zarówno po stronie ubezpieczającego, jak i ubezpieczonego.
E-Deklaracje rozwiązują ten problem. Z chwilą uruchomienia tej funkcjonalności, dział personalny wprowadza do systemu listę pracowników uprawnionych do świadczeń i właściwego wariantu/ów ubezpieczenia. Następnie wystarczy przekierować pracownika do jego konta w Panelu Ubezpieczonego.
„Z poziomu konta w Panelu Ubezpieczonego można wybrać zakres interesującego nas ubezpieczenia, i dopasować jego warianty do własnych potrzeb, a także rozszerzyć ubezpieczenie o członków rodziny/partnerów. Co ważne, przy dodaniu kolejnych osób nie trzeba przekazywać kopii żadnych dokumentów. Wystarczy wygenerować oświadczenie potwierdzające wolę przystąpienia do ubezpieczenia oraz zaakceptować wysokość składki, która będzie potrącana z pensji.” – mówi Teresa Domańska, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TU Zdrowie.

Mechanizm e-Deklaracji składa się z kilku prostych kroków:
• Pracodawca w Panelu Ubezpieczającego podaje listę osób uprawnionych do przystąpienia do ubezpieczenia
• Osoba przystępująca do ubezpieczenia w utworzonym koncie Panelu Ubezpieczonego wypełnia e-Deklarację dla siebie oraz członków swojej rodziny (jeśli umowa ubezpieczenia przewiduje takie rozwiązanie),
• Za pomocą Panelu pracownik generuje dokument dla Pracodawcy, potwierdzający wolę przystąpienia do ubezpieczenia oraz ubezpieczenia członków swojej rodziny
• Pracodawca, już w Panelu Ubezpieczającego, widzi wybrane warianty ubezpieczenia przez Pracownika, które następnie akceptuje przyjmując deklarację przystąpienia. Pracodawca ma również możliwość akceptacji pozostałych zmian na liście ubezpieczonych, m.in. zmiany wariantów, zmiany danych teleadresowych

Udostępnij artykuł: Udostępnij na facebooku